Prohledat tento blog

čtvrtek 20. ledna 2011

Zklidnění psa a kočky - Psychiku pejska zklidní levandulový nebo meduňkový éterický olej nebo růžové dřevo.


Mohou nastat situace, kdy se váš mazlíček cítí nejistý, rozrušený, stává se emocionálně nevyrovnaný anebo podrážděný a následně se chová způsobem, který je pro Vás těžko akceptovatelný nebo zcela neakceptovatelný.

Už jste někdy slyšeli o tom, že psychiku pejska zklidní levandulový nebo meduňkový éterický olej nebo růžové dřevo?

Nedávno jsem narazila na zajímavý článek, který se týká zklidnění psa a kočky a chtěla bych se s vámi o něj podělit:

Škrábe vám kočka nábytek? Odradí ji pepřový olej, stačí nízká koncentrace


Účinné složky z éterických olejů pomáhají nejen lidem, ale i zvířatům ke zklidnění či povzbuzení a odbourání stresu. Alespoň podle propagátorky aromaterapie u zvířat Michaely Švorcové se zvíře díky příjemné vůni cítí přirozeněji a může projevit svou povahu.

"Zkušenosti jsme nasbírali se zvířaty čtyřnohými i dvounohými, chlupatými, nahatými i opeřenými. Neznámou oblastí zůstala pouze terária a akvária. Ale kdo ví, třeba i nějaký had či chameleon bude jednou využívat účinných složek z éterických olejů," řekla Švorcová.

I zvířata mají své oblíbené a neoblíbené vůně

Aromaterapie se podle Švorcové dá použít u zvířat jak preventivně, tak k ošetřování základních zdravotních potíží i k odstranění problematického chování. Účinná látka se dostane do těla přes pokožku až do krevního oběhu nebo čichem. Může se jí také vystříkat pelíšek.

"Psychiku pejska zklidní levandulový nebo meduňkový éterický olej nebo růžové dřevo. Zkoušeli jsme to, reagují fantasticky a vyberou si svou vlastní vůni," řekla odbornice. Zvířata totiž mají podobně jako lidé své oblíbené či neoblíbené vůně.

Zvířata rozhodně odmítají pepřový olej, toho se ale také dá využít. Jednoduše s ním nastříkáte místa, kam zvíře nesmí. Pokud vám třeba kočka škrábe nábytek nebo gauč, pepřová vůně ji od toho určitě odradí.

Co se týká léčby, oleje se u zvířat užívají stejně jako u lidí k léčení rýmy a nachlazení. Protože ale psi a kočky vnímají vůně intenzivněji, koncentrace přípravku musí být slabší než u lidí.

Další možnosti jak zklidnit nervózního, bojácného psa psa neleznete zde: Zklidnění psa

Zajímají vás i jiné metody jak zklidnit kočku? Poruchy chování


Související články:

Zklidnění psa - Cestování se psem
Strach ze samoty neboli separační anxieta u psa
Obojek proti štěkání, vytí, vrčení pro malá plemena
Pes a stres z cestování - Jak zklidnit psa
Proč kočky nechodí na svůj záchod - Jak postupovat při řešení tohoto problému

Žádné komentáře:

Okomentovat